شک ممنوع

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برای ازدواج به این کلام خدا خیلی باید دقت کرد که میفرماید: " من شما دو تا رو برای هم آفریدم"

در انتخاب همسر باید آدم دقت کنه که انتخاب خوب باشه. در روایات داریم یکی از مقدرات الهی که به سادگی قابل تغییر نیست بحثه ازدواجه!

لذا همونجوری که آدم پدر و مادر خودشو انتخاب نمیکنه همسر خودش رو هم انتخاب نمیکنه. این رو باید از ذهن بیرون ببریم که زن و مرد همدیگر رو انتخاب کردند بلکه این انتخاب خداست. انتخاب همسر مهمه نه اینقدر که بقیه میگن.شما وقتی زیادی به انخاب همسر اهمیت دادی بقیه کم کم شک میکنن به انتخابشون، شک که کردن راحت دعوا میشه، دعوا که شد راحت طلاق گرفته میشه!

عقیده باید این باشه که با هر کی ازدواج کردی اون بهترین کسی هست که برای رشد تو مناسب بوده. اینو خدای متعال میفرماید.

همانطور که در پست قبلی نوشتم خدا در قرآن میفرماید من زندگی رو برای امتحان آفریدم. خب پس اگه یه خانمی به تور یه نفر افتاده باشه که مناسب نباشه برای امتحان گرفتن خدا، در نتیجه برنامه امتحان گرفتن خدا خراب میشه، پس خدا باید اجازه نده که اون فرد ازدواجی بکنه که امتحان خدا خراب بشه. خدا یه زمینه سازی کرده که بتونه امتحاناش رو بگیره. پس ما آدما باید بشینیم امتحانامون رو پس بدهیم  و نباید هی شک کنیم. حالا یه عده هستن که شرایط ازدواج رو ندارن، مثلا طرف با وجود اینکه از یه نفر خوشش میاد کار ثابتی نداره یا سربازی نرفته. این جور مواقع اون شخص دو تا راه داره. اول اینکه اجازه بده که خدا اول درس شو بده(یعنی شرایطش رو مهیا بشه) و بعد امتحان بده و یا اینکه خودش بره کتاب بگیره و درس بخونه و بعدش امتحان بده.

حالا تو این بین یه سری ها هستن که هی خدا بهشون میگه که بابا بیاید امتحان تون رو بدین ولی اینا هی بهونه میارن. نمونش افرادی که سن و سال زیادی ازشون میگذره ولی هنوز مجردن. اینا توجه ندارن که آدم اگه تو امتحان 2 بشه بهتر از اینه که سر جلسه امتحان نره و 0 بشه!

خدا بالا سر ما ایستاده و داره از ما محافظت میکنه. ما هم که موقع انتخاب همسر مرض نداریم که! میخوایم یه همسر خوبی باشه دیگه. باید به خدا توکل کنیم. " استخیرک یا الله"(من از تو طلب خیر میکنم). بعدش باید بریم خواستگاری. اگه جور شد باید بذاریم راحت جور بشه و سخت نگیریم و بقیه ش رو دست خدا بدیم. ولی اگه بنا نباشه درست بشه خدا بهم میزنه و نباید بترسیم. خدا مواظب ماست. خدا  ما رو برای این ساخته که رشدمون بده. اگه ببینه که ما داریم میریم توی خونه ای که رشدمون از بین میره نمیذاره خو!

هر چه پیش آمد خوش آمد!

حالا بعضی ها ممکنه بگن که اینطوری خیلی جبری میشه که؟! در پاسخ باید گفت: "نه" خیلی جبری نمیشه.

پیشینه هم مهمه، آینده هم مهمه، خیلی پیچیدس،  خدا بین اراده، نیت، باطن، ظاهر، گذشته، آینده و خواست خودش یه جمع بندی میکنه بعد طبق اون جمع بندی بلاخره یه همسری انتخاب میشه!

"منبع": سخنان حجت السلام پناهیان

ãäÈÚ

مشخصات

• منبع: http://khodayamkafist.blogsky.com/1397/01/27/post-26/شک-ممنوع
  • کلمات کلیدی: امتحان ,همسر ,خیلی ,باشه ,میشه ,حالا ,انتخاب همسر ,خیلی جبری ,امتحان گرفتن ,برای امتحان ,انتخاب نمیکنه
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها