تقدیر و تکلیف

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما


یکی از مشکلاتی که جوونا برای ازدواج دارن اینه که وقتی در زندگی زناشویی شون به مشکلی برمیخورن و نمیتونن حلش کن، سریع طلاق میگیرن و میگن که انتخاب درستی نداشتن! درحالیکه این حرف اشتباهه

فلسفه ازدواج طبق گفته قرآن اینه که مرد و زن به آرامش برسن و خدا میخواد که اونا رشد کنن. حالا برای این رشد حتما لازم نیست که همسرت خیلی باتقوا و مومن و فلان باشه که درنتیجه تو هم رشد کنی. درحالیکه حتی میتونه بداخلاقی همسرت هم باعث رشدت بشه! چجوری؟ اینکه تو با بداخلاقی همسرت صبوری کنی! یعنی تو در قبال تقدیر(بداخلاقی) یه تکلیفی (صبوری) داری.

خدا تو قرآن میگه که من میخوام شما رو امتحان کنم که آیا تو در اقبال بداخلاقی همسرت صبوری میکنی یا نه! حالا این بداخلاقی یه مثاله و میتونه به خیلی از ویژگی های رفتاری تعمیم پیدا کنه.

ازدواج یکی از مقدرات خداست که به سادگی نمیشه تغییرش داد. به قول معروف ازدواج کردن قسمته! اگه خدا بخواد که تو با فلانی ازدواج کنی مطمئن باش حتما میکنی! خیلیا هستند که در انتخاب کردن خیلی فکر میکنند. البته نه اینکه نباید اصلا فکر کرد بلکه منظور اینه که نباید زیاد حساس شد! اگه یه فردی برای ازدواج پیدا شد حتما باید اقدام کرد.


ãäÈÚ

مشخصات

  • منبع: http://khodayamkafist.blogsky.com/1397/01/27/post-20/تقدیر-و-تکلیف
  • کلمات کلیدی: ازدواج ,بداخلاقی ,همسرت ,صبوری ,اینه ,خیلی ,بداخلاقی همسرت ,همسرت صبوری ,برای ازدواج ,بداخلاقی همسرت صبوری
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها